21 Aralık 2015 Pazartesi

Efsun...

Bugün aslında buraya çok neşeli ve çok fotoğraflı bir doğum günü postu gelecekti. Ama sabah iş yerinde bilgisayarımı açtığım anda başımdan  aşağı kaynar sular döküldü.

İnstagramda sevgili Sergül'ün yazdığı satırları tekrar tekrar okuyarak anlamaya, idrak etmeye çalıştım. Biricik, dünyalar güzeli küçük Efsun'un artık melek olduğunu yazmıştı çünkü. O dakikadan bu dakikaya saatler geçti gitti ama yüreğimdeki ateş, boğazımdaki yumru geçmedi.

Çok üzüldüm ve evet kendi yeğenimi kaybetmişim gibi üzüldüm, ağladım.. Çünkü Sergül bir noktadan sonra takip ettiğim 'blogger' olmaktan çıkıp, ailemin bir bireyi, uzaklarda yaşayan kuzenim, çok sevdiğim bir arkadaşım gibi oldu. O bizim gurbette yaşayan kızımız oldu. Bizi mutluluğuna da, derdine de ortak etti. Kah fotoğraflarla kah videolarla evimize konuk oldu, yüzlerimize gülümsemeler yerleştirdi. Dertli günlerinde dualarımıza kattık, ona hep destek olduk.

İşte bu yüzden hayatının belki de en zor gününde acısını bu kadar derin ve bu kadar yakarak hissettik. Kendimi sadece bir dakikalığına senin yerine koymaya çalışıyorum ama ağlamadan duramıyorum. Çok ama çok üzüldük, üzüldüm. Rabbim sana ve sevgili eşine, ailene sabırlar ihsan etsin. 

Daha fazla ne yazılabilir, hiç. Çünkü bir insanın sevdiğini kaybetmesi karşısında kelimeler kifayetsiz kalıyor. Biliyorum.

Nurlar içinde yat melek Efsun. Çok sevildin ve asla unutulmayacaksın.

1 yorum:

  1. Sınavları çok zor. Allah'ım yardım et, sabır ver... :'(

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...